Kifoz

Kifoz hastalığı kalıcı olarak iyileşebilecek bir hastalıktır. Kifoz anatomik bir olayın haricinde fiziki bir bozukluğada sebebiyet verdiği için ağız yoluyla alınan ilaçlar, iğneler, fizik tedavide kullanılan elektronik cihazlar kemiğin boyutunu etkileyemeyeceği için bu tedavi yöntemleri uygun tedavi yöntemleri değildir. Ameliyat ise kifoz hastalığı için çok riskli bir tedavi yöntemidir ve hastanın tedavi sonrasında hayat kalitesini ciddi oranda etkiler. Kifoz hastalığı için doğru tedavi yöntemi Anatomy Form boyutunda uygulanan manuel terapi yöntemidir. Tedavi sonrasında öncesi ve sonrası radyolojik görüntülemeler karşılaştırıldığında kamburluğun son bulduğu görülür.

Yapılan tüm işlemlerin kalıcı olması sözünün karşılığı bize danışan hastalarımızın memnuniyetidir.

İyileşme Süreci

Anatomy Form fizik tedavi gerektiren tüm hastalıklara maksimum 4 seans uygulama yapmaktadır. İlk seanstan itibaren hissedilir iyileşme süreci sağlanır, tedavi süreci hastanın sosyal ve iş aktivitesini engellemez.

 

Tedavi başarı oranımız %90'ın üzerindedir.
%100 sonuç almadan seans programlarını sonlandırmayız.

 

Kifozun en önde gelen belirtisi sırtta kamburluk, omuz düşüklüğü görünümünü ortaya çıkarmasıdır. Kamburlukla beraber sırtta doku ve kas sertliği oluşur ve bu durum sırt bölgesinde ağrıya sebebiyet verir. Kifoz yani kamburluk sorunu yaşayan hastalar belirgin kamburluk görünümü ve buna sebebiyet veren sırt ağrıları sonrasında radyolojik görüntülemeye dahil olur ve sonrasında Doktor tarafından kifoz teşhisi konur.

Kifoz hastalığı kalıcı olarak iyileşebilecek bir hastalıktır. Kifoz anatomik bir olayın haricinde fiziki bir bozukluğada sebebiyet verdiği için ağız yoluyla alınan ilaçlar, iğneler, fizik tedavide kullanılan elektronik cihazlar kemiğin boyutunu etkileyemeyeceği için bu tedavi yöntemleri uygun tedavi yöntemleri değildir. Ameliyat ise kifoz hastalığı için çok riskli bir tedavi yöntemidir ve hastanın tedavi sonrasında hayat kalitesini ciddi oranda etkiler. Kifoz hastalığı için doğru tedavi yöntemi Anatomy Form boyutunda uygulanan manuel terapi yöntemidir.

Tercih Ediliyoruz!

Anatomy Form'da İlaç, Işın, İğne, Neşter, Ameliyat Yöntemleri Kullanılmaz!

Sizi Arayalım!

Bilgilerinizi bırakın, detaylı bilgi için en kısa sürede sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.